вторник, 13 августа 2013 г.

Вино і термальні басейни Закарпаття

  Ми продовжуємо подорожувати.  Цього разу вийшло доволі цікаве поєднання – вино та термальні води мальовничого Закарпаття і звичайно ж – історичні місця. Тут кожен куточок віє цікавою історією, мальовничими природою та пейзажами.

  Розпочинаємо подорож із міста Ужгород, славного своєю значною архітектурною спадщиною. Це й не дивно – адже місто побувало під владою Угорщини, Австро-Угорщини, Чехословацької республіки, Радянської  і вже тепер незалежної України. Тому можна тільки уявити собі, який мікс культур, епох тут поєднується і як це відобразилося на становленні, розвитку міста.

  Власне ці контрасти ми і досліджували із групою.  Почали огляд із губернаторської садиби XVII ст., після чого прогулялися Театральною площею – серцем міста, де завжди багато як туристів, так і місцевих жителів. Саме від цієї площі через річку Уж іде міст на інший берег Ужгорода.  Проте звичайно ж перлиною екскурсійної програми став Ужгородський палац – могутня оборонна споруда, яка, не зважаючи на численні напади, захоплення та насичену історію, зберегла у собі дух величі, краси. Це багатство хочеться побачити і сьогодні, адже не кожна будівля чи архітектурна памятка може похизуватися історією від 9 століття. З 1947 року тут розміщено краєзнавчий музей, також замок у 2009 році посів друге місце у переліку «Чудес Закарпаття». Окутане це місце і різними легендами, які ми почули від місцевих екскурсоводів.

Крім цього, Ужгород здивував своїми чудовими храмами та соборами, а також Закарпатською обласною філармонією, яка раніше була синагогою.

Ужгородська філармонія


  Вечір завершується переїздом до комплексу «Богольвар» - час для відпочинку та вечері із забавою.

  Наступного дня основним туристичним місцем став оздоровчо-рекреаційний комплекс у Косино – таке собі свято для душі та тіла J Адже саме тут знаходяться 4 басейни, 2 із яких термальні. Все виконано в айстро-угорському стилі, який особливо доповнюють діюча австрійська піч на дровах, раритетний настільний годинник, прядені вручну штори із притаманною цій території вишивкою. Радіємо, що подібні місця є в Україні, адже раніше термальні води були суто закордонною привілегією.

Косино


  Після активного купання усі заслужили на ситний обід, а далі довгоочікувана дегустація вина. Для цього їдемо у Берегово, де у «Старому підвалі» на і відкривається магія цього напою. Насичено, правда?


  Що ж – завдання виконано, 2-денне дослідження Закарпаття пройшло успішно. Тому із спокійним серцем та радісними думками, повними спогадів, повертаємо в Мукачево, де вже поїздом вирушаємо додому. Бувайте і до нових зустрічей!

@створено командою Круїз Пленет